Když se spojí moderní technologie a tradice


Společnost Thun 1794 a.s. je tradičním producentem a nejstarším českým výrobcem nejkvalitnějšího porcelánu.

S polečnost Thun s sebou nese dlouholetou historii sahající až do let 1794. Jak již z názvu společnosti vyplývá, je pojmenování podle hraběcí rodiny Thunů, jelikož se podíleli na založení a vedení druhé nejstarší porcelánky na území Čech, tedy v závodě v Klášterci.

Dnes je společnost Thun 1794 a. s. největším českým výrobcem porcelánu, který zaměstnává kolem 660 zaměstnanců. Společnost se orientuje na výrobu nejkvalitnějšího českého porcelánu. V současnosti je produkce společnosti soustředěna v oblasti Karlovarska ve třech závodech – závod Nová Role, Klášterec a Concordia Lesov.S těžbou kaolinu v Sedleci jsou spojováni od roku 1740 Jakob Lorenz a Anton Pfeiffer. Nejprve dobývali místní unikátní Sedlecký kaolin rumpálem, na konci 19. století už těžily čtyři doly ročně 1 500 tun kaolinu. Vznik 64 porcelánek v Čechách odstartoval bílou horečku. V roce 1914 se těžilo již 30 000 tun kaolinu ročně. Slovo kaolin vzniklo z čínského Kau-Ling (高岭土) a znamená bílý kopec.

Sedlecký kaolin byl pro svou kvalitu vyhlášen roku 1892 za světový standard pod označením Sedlec 1a, podle kterého se určuje jakost suroviny. Tuto normu potvrdili znovu v Kodani roku 1924.

Se ohledem na tento historický závazek přináší Rulak Zettlitz na trh vysoce kvalitní a tradiční provedení s českou tradicí - "Made in Bohemia".

Rulak Zettlitz je značka společnosti rulak-group sídlící v Karlových Varech - Sedleci (Karlsbad - Zettlitz).

 
pohled na Sedlec od Karlových Varů (Růžový Vrch / Rybáře), rok.1905